Türk İşadamlarına Macaristan’dan Vize Kolaylığı

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Macaristan Büyükelçisi Dr Janos Hovari huzurlarında, Türk iş dünyasına Macaristan tarafından kolaylıkla verilecek uzun süreli Schengen vizesi anlaşması imza töreni gerçekleştirildi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altınkaya, törene Kütahya iş dünyası adına katılarak imza attılar.

 

AB Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, Macaristan Büyükelçiliği ile TOBB’a bağlı 18 ilden, 36 ticaret ve sanayi odasından yetkililer katıldı.

İmzalanan bu anlaşma ile, Macaristan’dan Schengen Vizesi alırken daha basit bir başvuru yöntemiyle daha hızlı bir şekilde vize alınabilecek. Böylece, Macaristan Hükümeti ve Macaristan’ın Türkiye Büyükelçiliği, Türk işadamlarına vize konusunda kolaylaştırıcı bir formül geliştirmiş oldu. AB ile vize müzakereleri tamamlanıncaya kadar, işadamlarına kolaylık sağlayacak uygulama yürürlüğe girdi.

Comments are closed.