Ekonomik Türbülanstan Nasıl Kurtulabiliriz?

Eylül 25th, 2018 Makaleler Comments Disabled

İçinde Bulunduğumuz Ekonomik Türbülanstan Korkmadan, Korkutmadan Yolumuza Devam Edelim.

2018 Eylül ayı itibariyle ülke genelinde ekonomik türbülans yaşıyoruz. Uçak yolculuğunda türbülansa girdiğimizde, ‘‘kemerleri bağlayın’’ anonsu yapılır. Bağlamazsanız sorun yaşarsınız. Uçak içinde panik yapan, bağırıp çağıran olursa bütün yolcular korkar, aşırı panik yaparlar ve verilen talimatları dinleyemez, ne yapacaklarını bilemez hale gelirler. Bunun için ilk şart sakin olmak, panik yapmamaktır.

Read more →

Nafi GÜRAL, Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri Törenine Katıldı

Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri töreni, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla, AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Törene, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral da katıldı.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığınca verilen “Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri” sahiplerini buldu. AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen törende, ödülleri AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Read more →

Başbakan Binali Yıldırım’dan Tavşanlı ve Tunçbilek’e Ziyaret

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun 14 Haziran 2016 tarihinde Tavşanlı ve Tunçbilek’i ziyaret etmeleri sırasında karşılama heyetinde NG Grup Kurucu Başkanı Sayın Nafi Güral ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erkan Güral da hazır bulundular.

Read more →

KUTSO Heyetinden Halim Mete’ye Ziyaret

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri 10 Mayıs 2016 tarihinde TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete’yi makamında ziyaret ederek ticarete ve ekonomik konulara ilişkin görüş alışverişinde bulundular.

 

 

 

Read more →

KUTSO Atatürk’ün Huzurunda

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, 10 Mayıs 2016 tarihinde TOBB 72.Genel Kurulu nedeniyle TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Oda, Borsa Başkanları ve Delegeler birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular.​

 

 

Read more →

Nafi Güral Eduworks 13. Liderlik Zirvesine Konuk Oldu

NG Grup Kurucu Başkanı Nafi Güral, Eduworks tarafından düzenlenen 13.Liderlik Zirvesi’nin konuğu oldu.

14 Nisan 2016 tarihinde Steigenberger İstanbul Maslak Hotel’de gerçekleştirilen zirveye Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve başarılı isimleri konuşmacı olarak katıldı.

Programın “iş dünyasına yön veren liderlerden tavsiyeler” başlıklı bölümüne konuşmacı olarak katılan Nafi Güral, 50 yılı aşkın tecrübelerinden yola çıkarak katılımcılara tavsiyelerde bulundu. İş dünyasına yönelik önemli noktalara değinen Güral, liderlik ve yönetim felsefesine dair ipuçlarını ve başarıya götüren altın kuralları katılımcılarla paylaştı.

Read more →

HESAP YAPMA KÜLTÜRÜ VE İŞ HAYATINDA BAŞARI

Nisan 15th, 2016 Makaleler Comments Disabled

Son zamanlarda Kütahya’da iş dünyasının gündemini işgal eden konulardan birisi de ilimizdeki işletmelerin yeterli seviyede gelişememiş olması, buna bağlı olarak kredi kullanımında yaşanan sorunlar ve bankalar ile olan problemli ilişkilerdir.

Bu yazıda mikro işletme seviyesinde başladığım iş hayatımın bana öğrettiği önemli prensiplerden birisini, bugün daha da geliştirerek uyguladığım ‘hesap yapma mantığı’ konusunu paylaşmak istiyorum. Mikro düzeyde bir işletmede başlayıp, elimde çanta ile dolmuş, otobüs kullanarak kapı kapı dolaşıp satış ve tahsilat yaptığım, sonra sırasıyla küçük, orta ve büyük işletme aşamalarının hepsinde kazandığım tecrübelerin paylaşılması olarak algılanmasını arzu ettiğim yazımın bu gözle değerlendirilmesi halinde ilimizdeki iş insanlarımıza daha faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Read more →

YÖNETİM FELSEFESİ

Mart 4th, 2016 Makaleler Comments Disabled

Yılların kazandırdığı tecrübelerimi paylaşabilmek amacıyla kaleme aldığım bu satırlar, umarım okuyanlara yararlı olur.

Hayat ayna gibidir, yüreğinizde hangi duygu, beyninizde hangi fikir var ise yüzünüzde onu görür onu yaşarsınız. Bu nedenle, yüreğinizi ve beyninizi önemseyin. Bu iki faktörün, herkesin bildiği önemini burada anlatmak gerekmez. Madem yönetim felsefesini anlatacağız, öncelikle yöneteceğimiz kurum yani şirket nedir? Anlamaya çalışalım.

“Şirkete hayat veren en önemli faktör, insandır”

Read more →

Kütahya Heyetinden İl Milletvekillerine Ziyaret

Ocak 7th, 2016 Seyir Defteri Comments Disabled

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) organizasyonundaki Kütahya heyeti, TBMM Kütahya Milletvekillerine, Ankara’da tebrik ziyaretinde bulundu.

Ziyarete katılan heyette, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Divan Üyeleri, Kütahya Ticaret Borsası ile, Gediz, Simav, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odaları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Ziyarette, TBMM Kütahya Milletvekilleri, Ahmet Tan, Av.İshak Gazel, Mustafa Şükrü Nazlı, Prof.Dr. Vural Kavuncu, tebrik edilerek, hayırlı olsun dilekleri sunuldu.

Read more →

KUTSO Heyeti TOBB Genel Kuruluna Katıldı

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral başkanlığındaki KUTSO heyeti, Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 71.Genel Kurul Toplantısına katıldı.

Programa, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, TÜGİK Başkanı Erkan Güral, KUTSO Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Tolga Eskioğlu, Simav Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Davut Efe, KUTSO Meclis Üyesi ve TOBB Kütahya Kadın Girişimciler İl Kurulu (KAGİK) İcra Komitesi Başkanı Derya Erden Çerkeş, KUTSO Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç, Kütahya Oda ve Borsaları Akademik Danışmanı Doç.Dr.Fatih Çelebioğlu, KAGİK Başkan Yardımcıları Aylin Girgin Oğuz, Semra Tozaraydın, Sibel Aktan, Şule Arslan katıldı.

Read more →